Programy Partnerskie

Opublikowane przez Wicher Adrian w dniu

Czym są programy partnerskie?

Programy partnerskie to nic innego jak afiliacja. A afiliacja polega głównie na polecaniu. Za każde polecenie i spełnienie warunków danej kampanii dostajemy prowizję.

 Istnieją różne sieci afiliacyjne, które mają dostęp do programów partnerskich. My musimy wybrać tylko kategorię, jaką chcemy promować i zdobywać ruch, aby wygenerować zysk. Jeśli twoim marzeniem jest praca z domu i bycie swoim szefem lepiej nie mogłeś trafić. W każdej chwili możesz reklamować swoje linki partnerskie i zacząć na nich zarabiać.

Co to jest afiliacja i jak działa?

Zacznijmy od samego początku. Najpierw musimy się zarejestrować na stronach, które oferują programy partnerskie. Tak zwane sieci afiliacyjne. Są to między innymi: MyLead, Money2Money , LeadStar czy ComperiaLead. 

Takie strony mają swoim panelu mnóstwo kampanii reklamowych. Naszym zadaniem jest się do nich zgłosić. Po poprawnym rozpatrzeniu zgłoszenia dostajemy nasz uniwersalny link, który możemy promować.

Powyżej wymieniłem sieci afiliacyjne, ale nie tylko one mogą nam udostępnić swój unikatowy link. Tak naprawdę każda popularniejsza strona posiada swój system poleceń. Możemy znaleźć jeszcze takie strony jak: Ceneo, Allegro, Amazon i AliExpress. 

Modele rozliczeniowe w afiliacji

W każdej sieci afiliacyjnej istnieją modele rozliczeniowe, które możemy dostosować do swojej grupy odbiorców. Zwykle wyróżniamy takie jak:

CPA (ang. Cost per Action) – wymaga od klienta wykonania czynności, najczęściej płatnej.

CPS (ang. Cost per Sale) – wymaga od klienta dokonania zakupu. Jest jednym z najpopularniejszych modeli rozliczeń. Prowizja jest najczęściej w formie procentowej.

CPL (ang. Cost per Lead) – wymaga od klienta założenia konta na stronie albo wypełnienie formularza kontaktowego.

 COD (ang. Cash on Delivery) – wynagrodzenie otrzymuje się za pozyskanie klienta, który zamówił paczkę i opłacił ją przy odbiorze.

 PPI (ang. Pay per Install) – wymaga pobrania i zainstalowania aplikacji na komputerze lub urządzeniu mobilnym.

 RODZAJE OFERT

Istnieje jeszcze taka kategoria jak rodzaje ofert. Wyróżniamy takie formy jak:

DOI – Double Opt-In – Lead zostaje zaliczony dopiero po potwierdzeniu adresu e-mail przez użytkownika

SOI – Single Opt-In – Lead zostaje zaliczony od razu po podaniu adresu e-mail, użytkownik nie musi go potwierdzać

E-mail submit – lead zostaje zaliczony po podaniu adresu e-mail, w modelu DOI lub SOI;

Incent – oferta może być reklamowana wszędzie, łącznie z generowaniem ruchu motywowanego;

Non-Incen– oferta wymaga tylko wysokiej jakości ruchu, ruch motywowany jest zabroniony;

   Kiedy nasza prowizja jest zaliczana?

Weźmy za przykład kampanie w modelu rozliczeniowym CPL DOI, czyli jest to zwykle założenie konta i potwierdzenie maila przez użytkownika X. Jeśli użytkownik X nie zarejestruje się na stronie lub się zarejestruje, ale nie potwierdzi maila prowizja nie jest zaliczona. Nie otrzymujemy wtedy pieniędzy. Warto wspomnieć, że kampanie DOI mają zwykle wyższe stawki. Potwierdzenie maila wymaga większego zaangażowania.

Ile można zarobić na afiliacji?

Czyli to co wszyscy lubią najbardziej. Ile można zarobić na afiliacji?  Zarobki są naprawdę różne. Na samym początku mogą wynosić zaledwie 100zł miesięcznie, a również może być i 1000zł. Najlepsi wydawcy utrzymuję się z tego i często kwoty przekraczają minimalne wynagrodzenie. Zbudowanie stabilnego źródła dochodu jest jak najbardziej możliwe. Aczkolwiek nie jest to łatwe.

Możemy wymienić tutaj kilka konkretnych szczegółów, na które warto zwrócić uwagę na samym początku.

  • Jeśli jesteśmy początkującymi prawdopodobnie nie mamy żadnego źródła ruchu, więc musimy je dopiero zbudować. 
  • Dopiero się uczymy, więc nasze umiejętności budowania społeczności i zaangażowania jej są jeszcze małe.
  • Nie jesteśmy cierpliwi. Nie od razu Rzym zbudowano dlatego dajmy sobie czas. Każdy z nas jest w innym miejscu. Dla jednego będzie to tylko dodatek do pensji, a dla kogoś innego kieszonkowe. 
  • Często zmieniają się kampanie lub możemy zostać zablokowani przez reklamodawcę. Naszym celem jest zbudowanie ruchu wysokiej jakości. Wtedy utrata dostępu do danej kampanii nam nie grozi.

Gdzie promować programy partnerskie?

Myślę, że nikogo nie zdziwię jak powiem, że są to głównie Social Media. Według statystyk  z samego internetu w Polsce korzysta  31,97 miliona osób, a więc 84,5% całkowitej populacji. A mediów społecznościowych używa 25,9 mln osób.

Wykorzystując Instagrama, Facebooka czy TikToka możemy zacząć generować swój pierwszy ruch. Szczególnie dobrym pomysłem jest TikTok. Musimy tylko dostosować nasze krótkie filmy do odpowiedniej kategorii kampanii. Nagrywając około 20 takich TikToków możemy wlecieć do ‘’viralu’’ co oznacza, że będziemy lepiej pozycjonowani. Nie musimy nawet pokazywać twarzy!

Pamiętajmy również, że jest jeszcze Pinterest, Snapchat, Tumblr i Twitter. Aczkolwiek na sam początek powyższe trzy propozycje będą o wiele lepsze.

Drugim sposobem na promowanie programów partnerskich jest blog. Problem może być w tym, że jest to bardzo długi proces, który może nam zająć nawet pół roku. Głównie zależy to od niszy i konkurencji. Pozycjonowanie strony i odpowiednie dbanie o nią jest po prostu trudne. Jeśli zależy nam na szybkich efektach wybrałbym opcję numer jeden. 

Co jeszcze warto wiedzieć o programach partnerskich?

Programy partnerskie stały się bardzo popularne ze względy na pożyczki bankowe, kredyty, ubezpieczenia i konta osobiste. Kilka lat temu była to nowość. Aczkolwiek może pomyślisz, że jest to oszustwo. Temat finansów jest ciężki, ponieważ przez ostatnie lata nazbierało się mnóstwo złych opinii.

Nie, nie jest to oszustwo. My jako wydawcy chcemy zarobić, a potencjalny klient ma problem.  A my go tylko rozwiązujemy. Oczywiście warto poczytać opinie na temat firmy, którą promujemy. 

Zalety promowania programów partnerskich

  • Największą zalety jest oczywiście to, że każdy z nas może na tym zarabiać. Nie musisz być pełnoletni. Dlatego jest to jedna z najlepszych opcji, aby zacząć zarabiać w młodym wieku i to przez internet!
  • Pracujemy kiedy chcemy. Myślę, że każdy z nas chciałby pracować z każdego miejsca na świecie. Elastyczny grafik, jesteśmy swoimi szefami.
  • Jesteśmy rozliczani za nasze efekty. Nikt stoi nam nad głową i nie musimy się przejmować tym, że komuś coś nie pasuje.
  • Reklamujemy to co chcemy. Nikt nie narzuca nam z góry co mamy robić. Wszystko wybieramy sami. Każdą kampanie i sposób promocji.

PODSUMOWANIE

Zbierając wszystko w całość. Programy partnerskie polegają na polecaniu. Naszym zadaniem jest wygenerować uniwersalny link, które pozwoli nam na reklamę. Za każde odpowiednie wykonanie akcji w danej kampanii dostajemy prowizje. Istnieją różne modele rozliczeniowe i różne rodzaje ofert. 

Zarobki są nie ograniczone, wszystko zależy od nas. Nie musisz być pełnoletni, aby zacząć zarabiać swoje pierwsze pieniądze. Najpopularniejszym miejscem do promowania są Social Media. Warto zwrócić uwagę na to, co promujemy. Przeczytajmy opinie na temat danej kampanii lub firmy. 

Możemy pracować z każdego miejsca na świecie i być swoim szefem. Wstajemy kiedy chcemy i robimy to co chcemy. Jedynym, ale bardzo ważnym warunkiem jest zbudowanie stabilnych zarobków.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *